Best Drupal HostingBest Joomla HostingBest Wordpress Hosting

X. Pelikán Kupa

Gáspár-Várhegyi Katalin, Leiner Ákos és Kutalik Zoltán a Pelikán kupánCsikós Zoltán, Leiner Ákos és Kutalik Zoltán a Pelikán kupán2015. április 11-én iskolánk két 10. osztályos szakács tanulójával – Leiner Ákossal és Kutalik Zoltánnal - részt vettünk a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Kereskedelmi és Iparkamara által szervezett X. Pelikán Kupán, Szolnokon.
A rendezvény fő védnöke volt: Dr. Parragh László. A 10. alkalommal megrendezett szakmai gasztronómiai kiállítás versenykiírása szerint, szakács, pincér, cukrász, felnőtt és tanuló kategóriában lehetett nevezni. A szakács tanuló kategóriában: 1 db négy vagy hat fős dísztál és a hozzá kapcsolódó bemutató tányér, 1 db hideg előétel, és 1 db meleg előétel hidegen tálalva volt a feladat. Tanulóink munkáit a szakmában neves 4 fős zsűri elemezte, értékelte. Mindkét tanulónk elismerő oklevélben és ajándékcsomagban részesült. A rendkívül színvonalas országos rendezvényről, nagyon sok szakmai tapasztalattal, élménnyel gazdagon tértünk haza. Köszönet a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamarának, hogy eljuttatta iskolánknak a versenyfelhívást. Külön köszönet a székesfehérvári Bányató Étteremnek, és a várpalotai Kastélydomb Kávézó és Étteremnek, mert segítette tanulóinkat a versenyre való felkészülésben. Büszkék vagyunk a két tanulóra, a nagyon komoly felkészülésért, a részvételért!

Versenymunkák

Sütőtök mártás
Gyümölcszselé

3. Meleg előétel, hidegen tálalva